Zawiercie 112

Właściciel pumy z gminy Ogrodzieniec nikomu nie groził nożem. Odsłaniamy kulisy sprawy

Od piątku, 10 lipca, trwa akcja poszukiwawcza pumy i jej właściciela, którzy ostatnio byli widziani w Żelazku w gminie Ogrodzieniec. W mediach pojawiło się już wiele niesprawdzonych informacji. Jak było naprawdę?

1. Faktem jest, że decyzją sądu, zwierzę miało trafić do ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Przedstawiciele zoo nie poinformowali jednak Policji o terminie, w którym chcą odebrać pumę. Mało tego, zwierzę należące do weterana wojny w Afganistanie miała odebrać grupa w składzie: dyrektorka zoo, rzeczniczka prasowa zoo, pracownik zoo oraz… dziennikarze poznańskiej Gazety Wyborczej i TVP Poznań.

2. Policję wezwano dopiero, gdy mężczyzna z pumą uciekli do lasu. Funkcjonariusze muszą działać na mocy wyroku sądowego i rozpoczętego – po zgłoszeniu zoo – postępowania dotyczącego przywłaszczeniu zwierzęcia. Takie mamy prawo.

3. Właściciel pumy nikomu nie groził nożem. Miał w ręce ostry przedmiot, ale przyłożył go w pewnym momencie do swojej szyi, sugerując, że prędzej odbierze sobie życie, niż odda pumę.

Trzymamy kciuki za szczęśliwy finał całej tej historii.

O sprawie pisaliśmy także tutaj:

Właściciel poszukiwanej pumy: Pracownicy zoo nas zaatakowali. To jedno wielkie nieporozumienie

Poszukiwania pumy i jej właściciela w powiecie zawierciańskim. Zoo: to był horror. RDOŚ: warunki były odpowiednie

Policjanci szukają pumy i jej właściciela na terenie gminy Ogrodzieniec

7 thoughts on “Właściciel pumy z gminy Ogrodzieniec nikomu nie groził nożem. Odsłaniamy kulisy sprawy

  1. Zarzuty zoo, że Pan Kamil zarabiał z pumą na jej utrzymanie, to czysta hipokryzja. Zoo dostaje kasę samorządową, robi zrzutki, zarabia na biletach, zdjęciach, pluszakach i koszulkach. Zwierzęta z zoo mają inne żołądki i potrzeby finansowe, niż puma?

  2. Chce mieć poznańskie zoo pumę to niech sobie kupi, a nie odbiera komuś czyjejś własności, tak się w Polsce utarło że najlepiej to zabrać, też bym nie oddał płacę podatki i pożal się Boże władza nie powinna dybać na to co ciężką pracą sobie zapracuję.

  3. 6 lat była puma z właścicielem, kilka lat temu oglądałam reportaż w tv o tej pumie. Wcale nie było widać, ze jest zaniedbywana. Była traktowana jak członek rodziny. Teraz pumę chcą zabrać? Dlaczego ? Gdzie byli 6 lat wcześniej? Teraz ? Nie jestem za trzymaniem dzikich zwierząt w domu, ale w tym przypadku jestem za właścicielem.

  4. Ta pani z zoo bardzo przesadza swoją wypowiedzią. Puma ma bardzo dobre warunki u swojego kochającego właściciela. Dla dobra pumy,dla jej zdrowia i kondycji psychicznej i fizycznej właściwą decyzją jest pozostawienie zwierzęcia w spokoju u swojego opiekuna. Puma nie zagraża nikomu, bo jest w pełni oswojona i nie okazuje agresji w stosunku do obcych. Miejmy nadzieję, że ta sprawa zostanie jeszcze raz pozytywnie rozpatrzona przez sąd. Życzę powodzenia

  5. Dyrektorka tego ZOO sama została skazana za prowadzenie nielegalnej hodowli rasowych kotów w wynajmowanych lokalach mieszkalnych ( https://www.youtube.com/watch?v=pKiU6H0N1Vo&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1xfBeKk6NYWhONhQNEHjU4wG5FJLNB1arbtClZqJm7g3pW-ztfSFpmDbU wszystko dla zysków…) a obecnie po nieudanej próbie przejęcia pumy, do granic możliwości manipuluje faktami i próbuje zakłamywać prawdziwy obraz sytuacji, wykorzystując do tego celu oficjalną stronę ZOO na fb… ! Warto udostępniać ten materiał i podpisywać petycję dla Kamila ! https://www.youtube.com/watch?v=r9LA0k8otfU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2t8pb10puv9DLzo3igHgEOGmCA4XR3cXgtJeFk8yFnxdG-MLCWCJ6KctU

  6. Chora sprawa… Wiadomo, że w poznańskim zoo puma miałaby nie lepsze warunki :/ Opiekun przywiązany, zwierzę również… Ciężko oceniać…

  7. A tak naprawdę to o co chodzi ? Komuś ta puma zagrażała ? Po 6 latach przebywania z opiekunem chcecie ją zabrać do ZOO ? Sami się zamknijcie w ZOO, baranie łby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *