Zawiercie 112

Wyjazdowe spotkania siatkarzy i piłkarzy ręcznych

Zarówno siatkarze, jak i piłkarze ręczni z Zawiercia rywalizowali w ten weekend na wyjeździe. Zdecydowanie lepiej poszło Jurajskim Rycerzom.

Siatkarze rywalizowali w Nysie. Pierwsze dwa sety wygrali (do 23 i 19), ale kolejne dwie partie padły łupem gospodarzy. Na szczęście w piątym secie zawiercianie zachowali więcej zimnej krwi. Tym samym wygrali 3:2 i zgarnęli dwa cenne punkty.

Jurajscy Rycerze wystąpili w składzie: Gjorgjiew, Malinowski, Orczyk, Halaba, Niemiec, Kania, Andrzejewski (libero) oraz Muagututia, Flávio, Cavanna. MVP został Piotr Orczyk.

Bardzo słabo zaprezentowali się szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie, którzy przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem aż 22:40. Zespół wystąpił w składzie (w nawiasach liczba zdobytych bramek): Jarosz, Aronik – S. Zagała (7), Kurzawa (3), Szeląg (3), Bugaj (2), Makaruk (2), Kapral (2), I. Zagała (1), Mucha (1), Cegłowski (1), Romian, Matysek.