Wypadek na DK 78 w Szczekocinach. Kierowca stracił panowanie nad motocyklem

Wypadek motocyklisty na DK 78 w Szczekocinach. Motocykl wypadł z drogi. Ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala

W środę (9.06) kilka minut przed godziną 20 zastępy z JRG PSP Zawiercie oraz OSP Szczekociny zadysponowane zostały do działań w na ulicy Kościelnej w Szczekocinach. Wypadek miał miejsce motocykl, którym podróżowały dwie osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motocyklista z pasażerem jechał ulicą Kościelną w kierunku Jędrzejowa. Z nieustalonych przyczyn kierowca jednośladu stracił panowanie nad motocyklem i wypadł z trasy. W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej mężczyzna z pasażerem znajdował się poza jezdnią i był poszkodowany.

Uszkodzony motocykl znajdował się na jednym pasie drogi powodując utrudnienia w ruchu innych pojazdów. Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym jednośladzie. Dalsze działania zastępów straży polegały na pomocy ratownikom medycznym w transporcie wstępnie zabezpieczonego pacjenta do przybyłej karetki Pogotowia Ratunkowego.

Okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez Policjantów z zawierciańskiej drogówki. Jezdnia przez pewien czas była częściowo nieprzejezdna. Wprowadzono ruch wahadłowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *