Wyrok dla byłego prezydenta Zawiercia. Ryszard M. prawomocnie skazany na 6 lat więzienia

Były prezydent Zawiercia Ryszard M. został prawomocnie skazany na 6 lat pozbawienia wolności. Wydłużono także okres zakazu pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego do 7 lat i podwyższono grzywnę – z 20 do 30 tys. zł. Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Częstochowie.

Przypomnijmy, że w maju 2018 roku Ryszard M. został skazany za przyjmowanie łapówek na 4 lata więzienia oraz grzywnę w wysokości 20 tys. złotych. Były prezydent Zawiercia dostał także zakaz pełnienia funkcji i stanowisk w organach samorządu terytorialnego przez 5 lat. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Myszkowie. Nie był prawomocny. Odwołała się od niego zarówno obrona Ryszarda M., jak i prokuratura.

Proces odwoławczy długo nie mógł ruszyć ze względu na stan zdrowia byłego prezydenta. W końcu Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Ryszarda M. Skierowano go również na badania, które miały wykazać, czy może uczestniczyć w rozprawie. Okazało się, że nie ma przeciwwskazań.

Czytaj również: Ryszard M. trafi do aresztu. Taka jest decyzja Sądu Okręgowego w Częstochowie

Sprawdź także inne informacje na Zawiercie112

 

One thought on “Wyrok dla byłego prezydenta Zawiercia. Ryszard M. prawomocnie skazany na 6 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *