Zawiercie: Kolejne zatrzymania związane z dopalaczami

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali kolejne 3 osoby w sprawie dopalaczy w powiecie zawierciańskim.

Mężczyźni w wieku 33, 37 i 38 lat są podejrzani o obrót znacznymi ilościami dopalaczy w powiecie zawierciańskim oraz spowodowanie śmierci oraz zagrożenia życia kilkunastu osób, które zażyły te niebezpieczne środki.

Do tej pory śląscy policjanci zatrzymali w sumie 10 osób, które wprowadziły do obrotu ok. 3 kg niebezpiecznych substancji na terenie Zawiercia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: DOPALACZE W ZAWIERCIU

W ubiegłym roku w powiecie zawierciańskim na skutek zażycia niebezpiecznych substancji kilka osób straciło życie lub z zatruciami trafiło do szpitali. Sprawą podejrzanych zgonów zajęli się policjanci z Zawiercia, a następnie śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Katowicach. Policjanci pracujący nad sprawą od kilkunastu miesięcy badali wszystkie wątki tych zdarzeń, ustalając dilerów, u których pokrzywdzeni kupowali dopalacze oraz sukcesywnie docierając do kolejnych osób zamieszanych w ten proceder.

Obecne zatrzymania trzech mieszkańców powiatu zawierciańskiego w wieku 33, 37 i 38 lat są kontynuacją tej sprawy. Wczoraj decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Są podejrzani o to, że od marca 2018 roku uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami nowych substancji psychoaktywnych, powodując nieumyślnie śmierć 4 osób oraz zatrucie stanowiące chorobę realnie zagrażającą życiu 10 osób.

Źródło: KWP Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *