Zdewastowano słupy oświetleniowe przy ulicy Inwestycyjnej w Zawierciu

Internauci pytali nas o to, co stało się ze słupami oświetleniowymi przy ulicy Inwestycyjnej w Zawierciu. Zwracali także uwagę na dzikie wysypiska śmieci, które znajdują się w tym rejonie. Na nasze pytania odpowiedział przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Zostały skradzione i zdewastowane słupy oświetleniowe (od 15 do 18). W jednym miejscu ktoś ukradł kostkę. Nie mówiąc już o ilości śmieci jakie są w rowach, jak również potrzaskanych szklanych butelkach. Ktoś musi w końcu zainteresować się tą drogą – napisała do nas Internautka. Co na to Urząd Miejski w Zawierciu?

Okazuje się, że rzeczywiście doszło do kradzieży, ale nie samych słupów, tylko opraw oświetleniowych. Maciej Zaremba z Urzędu Miejskiego w Zawierciu przekazał, że do kradzieży doszło prawdopodobnie w grudniu 2018 roku. – Dowiedzieliśmy się o tym w sobotę, 22 grudnia. W tym dniu był na miejscu pracownik UM oraz powiadomiona została telefonicznie (nie przez UM) Policja. Gmina pisemnie złożyła wniosek na Policję 24 grudnia – informuje Maciej Zaremba. 

Złodzieje ukradli 18 sztuk opraw oświetleniowych typu LED. Wandale uszkodzili również częściowo słupy i podstawy słupów.

– Były wykonywane czynności w tej sprawie. Policjanci szukają sprawcy – podkreśla sierż. szt. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Przedstawiciel UM informuje, że, ta część drogi, gdzie doszło do kradzieży nie jest jeszcze odebrana przez gminę. Tym samym latarnie mogłyby np. narażone na kolejne akty wandalizmu. Dlatego są one obecnie przechowywane w innym miejscu i zostaną zamontowane tuż przed oddaniem drogi do użytkowania. Gmina otrzymała już odszkodowanie za zniszczone oprawy. To niemal 50 tys. zł brutto.

Jeśli chodzi o dzikie wysypiska śmieci, to przedstawiciel magistratu odpowiada: W bocznych odnogach ulicy Inwestycyjnej, które nie mają połączenia z innymi drogami, mogą znajdować się pojedyncze worki. Posprząta je Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – informuje UM.

Macie temat, którym należy się zająć? Piszcie na maila: kontakt@zawiercie112.pl lub w prywatnej wiadomości na Facebooku.

One thought on “Zdewastowano słupy oświetleniowe przy ulicy Inwestycyjnej w Zawierciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *