Złodziej puszek z akcji charytatywnych w Zawierciu został zatrzymany

Zawierciańscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży puszek z pieniędzmi, do których zbierane były datki na pomoc potrzebującym osobom. 27-latek na swoim koncie ma jeszcze inne przestępstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

W ciągu ostatnich miesięcy ze sklepów na terenie Zawiercia znikały puszki z pieniędzmi, przeznaczone na datki dla potrzebujących. Sklepikarze, chcąc pomóc trzem osobom potrzebującym pieniędzy na leczenie i rehabilitację, ustawiali puszki przy kasach.

Klienci mogli w ten sposób wesprzeć zbiórki, których głównymi organizatorami były fundacja i inny zawierciański podmiot niosący pomoc. Niestety dobroć ludzką wykorzystał w niecny sposób mężczyzna, który ukradł 6 puszek razem z zawartością.

Zawierciańscy mundurowi ustalili, kim jest złodziej, a także, to, że nie tylko te przewinienia ma na swoim koncie. Oprócz puszek z pieniędzmi, mężczyzna dokonywał jeszcze innych kradzieży, w tym trzech toreb należących do listonoszy. 27-latek usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Zawiercie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *